Jak na odměňování zaměstnanců pomocí CRM

Zajímá Vás, jak si usnadnit stanovování odměn ve firmě? Chcete své zaměstnance namotivovat a nevíte jak? CRM systém Vám pomůže.

Zaveďte systém odměňování zaměstnanců

Vytvořte pobídkový program, díky kterému budou Vaši zaměstnanci motivovaní a neustále budou zlepšovat svou práci. Stanovte cíle a za jejich splnění, nebo dokonce překročení dávejte zaměstnancům odpovídající odměnu – variabilní složku mzdy. Aby program fungoval, jak má, musí být:

 

  • srozumitelný
  • s dosažitelnými cíli
  • navržený tak, aby zaměstnanci měli zájem na dosažení kvalitních výsledků

 

Je pravda, že pro některé profese je těžší takovýto program navrhnout, kdežto pro jiné se sám nabízí. Například v oblasti prodeje jsou výhody systému odměňování zaměstnanců jasně znát. Kdyby prodejci nedostávali za prodej žádnou provizi, nic by je nemotivovalo k prodávání více produktů a společnost by přicházela o zisky.

Ať už ale potřebujete motivovat jakoukoliv skupinu svých zaměstnanců, CRM Vám vše usnadní. Jak?

 

Zabudujte svůj pobídkový systém do CRM a vyzrajte na odměňování zaměstnanců

Zabudujte své motivační plány do CRM. Určete si kritéria úspěchu (KPI neboli klíčové ukazatele výkonnosti), od kterých se budou odměny pro zaměstnance odvíjet. Klíčových parametrů můžete použít celou řadu. Patří sem například:

 

  • výrobní a prodejní kvóty
  • rychlost odpovědi zákazníkům
  • doba zpracování objednávky
  • procentuální podíl vráceného zboží
  • a další

 

Jakou roli tu hraje CRM? Ten bude všechny paramtery pravidelně měřit a vyhodnocovat. Ve stanoveném období vám podá detailní report, a vy tak přesně uvidíte, které metriky byly do jaké míry splněny.

Tip: Máte jen mlhavou představu, co je to CRM systém a v čem spočívají jeho výhody? Přečtěte si náš článek Co je CRM systém a proč ho možná Vaše společnost potřebuje víc, než tušíte?

 

Zaměstnanci mohou svůj nárok na odměnu sami sledovat

Díky dobrému CRM softwaru tyto parametry budou moci sledovat nejen nadřízení, ale i zaměstnanci samotní. Pobídkový systém tak nabývá na větší transparentnosti, protože zaměstnanci uvidí, jak si vedou a na jaké odměny v daném okamžiku dosahují. Můžou tak na základě toho včas ovlivnit své chování.

 

Odměny pro tým jako celek

Další výhodou CRM je, že systém dokáže zaznamenávat činnost jednotlivých zaměstnanců neustále. Tudíž i v případě týmových projektů je možné vysledovat přínos jednotlivých členů týmu a přiřadit každému odpovídající odměny.

Zabudováním kalkulačních vzorců, sazebníků a pravidel pobídkového systému do CRM máte vyhráno. CRM reflektuje procesy ve Vaší firmě, takže snadno nasbíráte přesná data, která jsou základem kalkulací.

 

Chcete stanovovat odměny pro zaměstnance pomocí CRM, ale nevíte, jak začít? Spolehněte se na SugarCRM

Se SugarCRM bude odměňování zaměstnanců hračka. Software přizpůsobíme Vašim potřebám tak, abyste mohli sledovat veškeré klíčové parametry výkonnosti nutné ke kalkulaci odměn. Chcete se dozvědět více? Kontaktujte nás!

 

Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! kontaktujeme vás obratem, a to nejpozději do 24 hodin.
Zjistěte jak pomůže SugarCRM vašemu podnikání
Partner pro Váš byznys
Světová špička mezi CRM
Možnost integrace
Máte zájem o vyzkoušení našich služeb nebo konzultaci?
Napište nám! kontaktujeme vás obratem, a to nejpozději do 24 hodin.
Vaše zpráva
Volbou "Odeslat" beru na vědomí zásady zpracování osobních údajů.
Vaše data jsou chráněna